خدمات بازسازی سقف


خدمات بازسازی سقف ، سقف یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد تغییر در دکوراسیون داخلی است که با تغییر در ساختار سقف می توان تغییرات چشمگیری در دکوراسیون سقف به وجود آورد.

در مورد نقاشی ساختمان و سقف باید دقت کنید که کدام نوع نقاشی برایتان مناسب تر است که امروزه اکثر افراد رنگ سفید را ترجیح می دهند اما با این حال رنگ های سبز و قرمز و... هم مورد استفاده بسیاری از افراد قرار می گیرد که بستگی به سلیقه خود شما دارد.

 

انواع سقف

 

سقف یکی از بخش های اصلی فضای داخلی در ساختمان ها است که از انواع مختلفی برخوردار است که عبارتند از:
1-سقف طاق ضربی: ساخت سقف های طاق ضربی به راحتی و با کمترین هزینه انجام می شود اما به دلیل وزن بالا و عملکرد ضعیف در هنگام زلزله مورد تایید نیست.
2-سقف کاذب: از این سقف ها برای پوشش تاسیسات زیر سقف اصلی و هدایت و جلوگیری از رطوبت و نورپردازی مناسب با شرایط کار و زندگی استفاده می شود.
3-سقف کوبیاکس: از این سقف ها به منظور جلوگیری از مصرف اضافه بتن و آرماتورهای بالایی و پایینی که دارند استفاده می کنند.
4-تیرچه بلوک: این سقف ها با استفاده از حذف بلوک پرکننده و استفاده از قالب، فضایی را برای عبور از تاسیسات اختصاص داده اند.
5-تیرچه بلوک و کرومیت: این سقف ترکیبی از تیرچه بلوک و کرومیت است که در بال زیری آن از تسمه و در بال بالایی از میل گرد استفاده می شود.
6-کامپوزیت: از ترکیبی از فولاد و بتن ساخته شده اند و استفاده از برشگیر، گل میخ یا نبشی برای یکپارچگی این نوع سقف ها از اهمیت زیادی برخور دار است.
7-دال بتنی: سقف های دال بتنی به دلیل وزن سنگین و هزینه بالا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند.
8-سقف نیازیت: در این سقف ها استفاده از تیرچه های فلزی و آرماتورهای جداگانه به جای میل گرد کاربرد دارد.

 

برخی ایده ها برای بازسازی سقف


1-برای رنگ آمیزی سقف های بلند از رنگ های تیره تر استفاده کنید.
2-برای ایجاد گل های سقفی می توان از طرح های گچی استفاده کرد.
3-می توان با استفاده از رنگ های متفاوت و یا طلا و نقره کوبی به سقف ها جلوه بیشتری بخشید.

نتیجه گیری


جلوگیری از نفوذ آب یکی از اساسی ترین نقش های سقف محسوب می شود که سقف های مسطح به همین دلیل بسیار در معرض پوسیدگی قرار می گیرند چون، هیچ شیبی برای تخلیه آب باران و برف ذوب شده وجود ندارد.