بازسازی کف آپارتمان

بازسازی کف آپارتمان، تعمیر کف ساختمان، یکی از مسائل کاربردی در بازسازی و دکوراسیون داخلی ساختمان به شمار می رود. روش های گوناگونی برای بازسازی کف ساختمان وجود دارد. که رنگ، جنس و طرح های متفاوتی دارند. شما می توانید با توجه به سلیقه خود یکی از آنها را انتخاب کنید.


انواع کف پوش ها


کف پوش پارکت: پارکت ها دارای زیبایی زیادی هستند که عمر طولانی ای هم دارند. اما ایرادی که به این نوع کف پوش ها وارد می شود، تاپ برداشتن آنهاست.


کف پوش لمینت: این نوع کف پوش ها 30 سال پیش توسط یک شرکت سوئدی وارد بازار شد. این کف پوش ها ضخامت بالایی دارند و یک لایه نازک از چوب ( اچ، دی، اف) سطح آنها را در بر می گیرد و باعث استحکام بیشتر این کف پوش ها می شود. برای بازسازی کف پوش منازل قدیمی می توانید از کف پوش های با ضخامت حدودا 8 میلیمتری استفاده نمایید. یادتان باشد کف پوش هایی که ضخامت بالاتری دارند هنگام باز و بسته شدن درب مشکل ایجاد خواهند کرد. این نوع کف پوش ها به دلیل داشتن لایه چوبی بر روی خود، برای رستوران ها و فست فودها مناسب نمی باشند چرا که در اثر رفت و آمد دچار فرسودگی خواهند شد. در ضمن مشکل دیگر این کف پوش ها ایجاد صدا در هنگام تردد می باشد. البته برای رفع این مشکل می توانید از لایه فوم سایلنت در زیر انها استفاده کرد.


کف پوش پی وی سی: از کاربردی ترین نوع کف پوش ها به شمار می روند.


درباره کف پوس پی وی سی


این نوع کف پوش ها مناسب منازل؛ ادارات؛ تجاری و ....می باشند. ضد آ بوده و مقاومت بالایی نیز دارند و همچنین از استحکام بالایی برخوردارند. عایق حرارت بوده و در تابستان کف اتاق را خنک و در زمستان کف اتاق را گرم نکه می دارند. در ضمن نسبت به بقیه کف پوش ها قیمت بالاتری دارند و نصب آنها نیز راحت تر است


نتیجه گیری


شما باید با توجه به نوع مکان و سلیقه خود اقدام به انتخاب کف پوش مناسب کنید. همچنین نوع کف پوش انتخابی باید با رطاحی داخلی ساختمان هماهنگ باشد تا نتیجه ایده آل حاصل شود.