تفاوت بازساری با دکوراسیون

تفاوت بازساری با دکوراسیون، عمر مفید هر خانه ای عموما 25 سال می باشد که پس از آن، ساختمان نیاز به مرمت و بازسازی پیدا خواهد کرد. البته این دوره به نوع مصالح و مهندسی ساختمان بستگی دارد. در برخی ساختمان ها ممکن است این دوره به 10 سال و حتی کمتر هم تقلیل پیدا کند.

بازسازی ساختمان با دکوراسیون ساختمان دو مقوله جدا از هم می باشد که گاهی این دو به اشتباه به یک معنی بیان می شوند. در این مقاله قصد داریم تفاوت بین این دو را بیان کنیم.


انواع بازسای ساختمان


مرمت ساختمان های تجاری:عموم فروشگاههای معتبر طراحی و دیزاین مغازه خود را در اولویت قرار می دهند. چرا که طراحی و دکور فروشگاه نقش عمده ای در جذب مشتری خواهد داشت.


مرمت ساختمان اداری: ساختمان فرسوده اداری و محل کار در راندمان و بازدهی کارکنان بسیار موثر می باشد. همانطور که منازل نیاز به بازسازی دارند ادارات نیز به همان اندازه به بازسازی و مرمت نیاز خواهند داشت.


مرمت ساختمان های قدیمی: مرمت و بازسازی ساختمان های قدیمی هم از نظر امنیت و هم از نظر زیباییبسیارحائز اهمیت است.


مرمت داخلی منزل: برای ایجاد تغییر در محل سکونت خود می توانید از این شیوه بهره جویید. برای این منظور می توانید یک یا چندین دیوار را حذف کنید و رنگ های روغنی را به کاغذ دیواری تبدیل کنید.

 

تفاوت بازساری با دکوراسیون و تعمیرات ساختمان

بازسازی و دکوراسیون داخلی: بازسازی و دکوراسیون دو مقوله مهمی می باشند که در نهایت منجر به زیبایی ظاهری ساختمان خواهد شد. نوسازی داخلی ساختمان شامل مراحلی مانند سقف کاذب، دیوارکوب، کاغذ دیواری و .. می باشد. در این حالت بافت داخلی ساختمان تغییر می یابد و تمامی فعالیت ها منوط به تعمیر و بازسازی نمای داخلی ساختمان می شود. اما دکوراسیون داخلی ساختمان یک هنر و صنعت شناخته شده است که به بهینه سازی فضای داخلی ساختمان ها می پردازد.


بازسازی و تعمیرات ساختمان: هنگامی که به بازسازی ساختمان می پردازید سعی کنید تعمیرات ساختمان را نیز مد نظر قرار دهید ،منظور تعمیرات سینک ظرفشویی، سیم کشی ساختمان، لوله کشی ساختمان و .... تا پس از بازسازی مشکلی برای ساختمان بوجود نیاید.

 

نتیجه گیری


هر ساختمانی چه اداری، مسکونی، تجاری و .. پس از چندین سال به بازسازی نیاز خواهد داشت. این بازسازی ها و تعمیرات عمر مفید ساختمان را افزایش داده و از فرسودگی زودرس جلوگیری به عمل می آورد.