کاربردهای آچار بکس چیست و برای خرید آن به چه مواردی باید توجه کرد؟

کاربردهای آچار بکس چیست و برای خرید آن به چه مواردی باید توجه کرد؟، آچار بکس توان بیشتری در مقایسه با دست انسان داشته و می تواند تعداد پیچ بیشتری را در زمانی بسیار کوتاه باز کند یا ببند؛ به‌خصوص پیچ‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت‌تر است. آچار بکس انواع مختلفی داشته که برای کارهای متفاوتی ساخته شده‌اند اما مکانیزم همه‌ی آن‌ها ثابت بوده و با نیرویی انفجاری یا ضربه‌ای که به وسیله‌ی باد، برق یا باتری تأمین می‌شود، گشتاور یا نیروی گردشی لازم برای کار را فراهم می‌کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه با کاربرد این آچارها و راهنمای خرید آنها آشنا شوید.

کاربرد آچار بکس

اولین تصویری که با شنیدن نام بکس در ذهن نقش می‌بندد، کاربرد آن برای تعویض لاستیک اتومبیل در مسابقه فرمول ۱ است. همان‌طور که می‌دانید در این مسابقه سرعت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و استفاده از بکس در این مسابقه نشان دهنده سرعت و اهمیت بسیار بالای آن است. بکس بادی و برقی یکی از ابزارآلات مهم خط مونتاژ است که در افزایش سرعت تولید و میزان بهره‌‌وری تاثیر چشم‌گیری دارد.

راهنمای خرید آچار بکس

  • وزن: اگر از آچار بکس برای کارهای کوچک و کوتاه مدت استفاده می‎‌کنید، وزن آن زیاد موثر نیست اما اگر از آن در کارهای طولانی استفاده می‌کنید باید به وزن آن توجه کنید. وزن زیاد آچار بکس در پروژه‌های سنگین باعث خستگی کاربر می‌شود.
  • اندازه: اگرچه آچار بکس کوچک‌تر مناسب‌تر است اما اندازه آچار بکس با نیروی گشتاور رابطه مستقیم دارد یعنی هرچه اندازه آن کوچکتر باشد نیروی گشتاور آن هم کمتر است و بالعکس.
  • گشتاور: گشتاور نیروی لازم برای باز کردن یا بستن پیچ بوده که برای انجام کارهای مختلف، نیروی گشتاوری متفاوت نیاز است. پیشنهاد می‌شود آچار بکس با گشتاور ۱۵۰۰in-lbs تهیه کنید.
  • سرعت بستن پیچ: تعداد پیچ‌هایی که آچار بکس در هر دقیقه می‌بندد یا باز می‌کند سرعت بستن پیچ است. هرچه سرعت بالاتر باشد، آچار بکس تعداد پیچ بیشتری در هر دقیقه می‌بندد.
  • اندازه درایو: اندازه رایج درایو آچار بکس ۱/۲ و ۳/۸ است. اندازه ۱/۲ پرکاربردتر بوده و نیروی گشتاور بیشتری نسبت به ۳/۸ دارد.
  • طراحی: طراحی و ارگونومی آچار بکس از مواردی است که اهمیت خود را هنگام انجام پروژه‌های طولانی نشان می‌دهد. طراحی آچار بکس باید به‌گونه‌ای باشد که کاربر بتواند زمانی طولانی با آن کار کند و خسته نشود.

بهترین برندهای آچار بکس

برندهای زیادی امروزه در زمینه‌ی تولید آچار بکس فعال هستند که این موضوع باعث رقابت شدید بین آن‌ها و در نتیجه سخت‌تر شدن انتخاب برای کاربر شده است. دیوالت، هیتاچی، بوش، اینگرسول رند، کرفتس من، میلواکی، ماکیتا و راک ول همگی از برندهای پرآوازه در زمینه تولد ابزارآلات و آچار بکس هستند.