دسته بندی و طبقه بندی انواع سایبان برقی براساس شکل

سایبان برقی نمونه ای به روز شده از انواع سایبان های بازویی است که تنها با استفاده از یک موتور به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست می توان از راه دور نسبت به باز و بسته کردن آن اقدام کرد. آن چه که در این مطلب به بیان آن خواهیم پرداخت، معرفی دسته بندی و طبقه بندی انواع سایبان برقی براساس شکل، می باشد. در ادامه با ما همراه باشید.

انواع سایبان برقی براساس شکل

  • سایبان برقی کالسکه ای

این محصول که با نام کروک نیز شناخته می شود، حالتی ربع دایره ای و کلاسیک دارد و از آن بیش تر به عنوان سایبان مغازه ها استفاده می شود و امکان تولید آن در رنگ های مختلف و دلخواه وجود دارد.

در ساخت این محصول از متریال های مختلفی استفاده می شود که از جمله می توان به پلی استر با روکش پی وی سی و پارچه در طرح های مختلف اشاره کرد. در سایبان های کالسکه ای، بازوهای جانبی به یک موتور متصل بوده و با استفاده از آن باز و بسته می شوند. این نوع سایبان قیمت مناسب و مقرون بصرفه ای دارد.

  • سایبان برقی دوطرفه

سایبان برقی دو طرفه از جمله باکیفیت ترین سایبان های تولید شده در بازار ایران محسوب می شود. این نوع سایبان دارای پوششی بسیار شیک می باشد و از دو طرف به صورت قرینه باز و بسته می شود. سایبان برقی دو طرفه، سازه آلومینیومی بسیار سبکی دارد که سبب طول عمر بالای این محصول می شود.

این نوع سایبان مزایای زیادی دارد از جمله استحکام و مقاومت در در برابر شرایط جوی ناپایدار، قابلیت تنظیم مطابق تغییر زاویه نور خورشید، نصب تجهیزات سرمایشی و گرمایشی بر روی آن و قیمت مناسب نسبت به نوع و کیفیت عملکرد.

  • سایبان برقی چتری

برای طراحی سایبان برقی چتری ابتدا باید میزان وزش باد را در منطقه ای که می خواهید آن را نصب کنید، اندازه گیری نمایید. از سایبان چتری به منظور حفاظت در برابر باران و نور خورشید استفاده می گردد. سطحی که این نوع سایبان پوشش می دهد محدود می باشد و اگر می خواهید از سایبان چتری برای پوشش محوطه وسیعی استفاده نمایید، باید چند عدد از آن را بکار ببرید.

سایبان چتری بر روی یک پایه قرار دارد. قسمت پایین ستون چتر، نوک تیزی دارد که می توان آن را در زمین های شنی یا ماسه ای فرو برد. باز و بسته شدن این سایبان ها بسیار راحت است و عملکردی همانند چتر معمولی دارد. در ساخت سایبان چتری معمولا از پارچه برزنتی استفاده می شود.

سایبان های برقی چتری معمولا در کنار دریا، ویلاها، استخرها، پاسیو و بالکن ها، محیط های نمایشگاهی، محیط های تجاری، کافی شاپ ها و رستوران های رو باز، مراکز توریستی و فرهنگی، محیط های تفریحی و هتل ها، مورد استفاده قرار می گیرند.