الکساندرایت بهتر است یا دایود ؟

لیزر الکس به عنوان مؤثرترین لیزر برای انواع پوست و مو شناخته می شود، زیرا به اندازه سایر لیزر ها به پوست های تیره صدمه نمی زند. اما مانند سایر لیزر های مورد استفاده برای حذف موهای زائد، دستگاه الکس نیز برای پوست های سفید و روشن مناسب تر می باشد و برای موهای نازک و کوتاهی که بسیاری از دستگاه های لیزر دیگر کارایی ندارند، لیزر الکساندرایت می تواند مفید باشد. نکته: برای پوست های خیلی تیره بهترین گزینه استفاده از لیزر Nd:YAG می باشد، زیرا طول موج اشافی می تواند به فولیکول مو بدون آسیب به پیگمانته ها یا رنگدانه های پوست نفوذ کند.

الکساندرایت بهتر است یا دایود ؟

الکساندرایت بهتر است یا دایود ؟

یکی از رایج ترین انواع لیزر برای حذف موهای زائد، لیزر دایود است که طول موج آن، تنها کمی بلند تر از لیزر الکس  در كرج است. در سال 2001، تحقیقی انجام شد که به مقایسه 2 لیزر دایود و الکساندرایت پرداخته بود. نتایج حاکی از این بود که لیزر الکساندرایت، رشد موهای زائد را تا 85% کاهش می دهد، در حالیکه لیزر دایود، تنها 84% کاهش می دهدلیزر کندلالیزر کندلا

آیا لیزر الکساندرایت مورد تأیید FDA است؟

لیزر الکس  در كرج در سال 1997 به بازار ارائه شد. 3 برند لیزر الکساندرایت مورد تایید FDA برای حذف دائمی موهای زائد وجود دارد:

EpiTouch Plus

GentleLASE

Apogee

Candela

اگر دکتر پوست شما نوعی دیگر از لیزر الکس  در كرج را به شما پیشنهاد کرد حتما تحقیق کنید که این دستگاه مورد تأیید FDA باشد. عوارض جانبی انواع لیزر الکساندریت بر پوست های تیره تحقیقات انجام گرفته روی 150 بیمار (18 مرد و 132 زن) که با نوع پوست درجه 4 و 5 تحت لیزر الکساندرایت قرار گرفته اند، تنها 2% عوارض جانبی را نشان داد. همچنین این عوارض بر روی افرادی که پوست روشنی دارند کمتر بود.

رفع موهای زائد بدن یک دغدغه اساسی برای بسیاری از مردم دنیا می­باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و علوم، انتظارات زیادی از پزشکان در مورد رفع موهای زائد بدن می­رود. پس بهتر است با مطالعه تکنولوژی روز دنیا و شناخت کافی از انواع دستگاه­ لیزر مو، بتوان پیشنهادهای بهتر و موثرتری را برای متقاضیان ارائه داد. پس بهتر است بدون عجله کردن و داشتن اطلاعات کافی، سراغ بهترین و موثرترین روش حذف موهای زائد بروید.

لیزر الکساندرایت را می توان در حالت Q-Switch تنظیم کرد که باعث می­شود لیزر پرتوی پر انرژی در پالس های کوتاه تولید کند. این همان چیزی است در حذف موهای زائد مؤثر می­‌باشد. همانطور که می­دانید اکثر دستگاه­‌های لیزر همانند “دستگاه­‌های لیزر دایود” نیازمند به ژل می­باشد. این نکته گاها برای کاربران اذیت کننده می­باشد. دستگاه­های لیزر الکساندرایت برای این گونه کابران یک دستگاه ایده آل می­باشد چرا که نیاز به ژل ندارد و  این خاصیت باعث شده است که دستگاه لیزر الکساندرایت به محبوبترین دستگاه لیزر تبدیل گردد. این لیزر برای استفاده برای انواع مو و پوست موثرترین لیزر محسوب می­شود، چرا که این لیزر به اندازه سایر لیزرها روی پوست­های تیره­‌تری تأثیر نمی­گذارد. این نوع لیزر بهتر است با پوست‌های سفید و بسیار سبک مورد استفاده قرار گیرد. همچنین بهتر است برای موهای نازک که بسیاری از انواع دیگر لیزر قادر به از بین بردن آن نیستند، استفاده گردد تا موثر واقع شود.